Prezentacja cyfrowej kolekcji "Historia kobiet"

Data: 08.03.2024
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia
Godzina: 11:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

8 marca w sali konferencyjnej Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia odbędzie się seminarium poświęcone prezentacji cyfrowej kolekcji "Historia kobiet", organizowane przez Instytut Studiów Kobiecych. Spotkanie, które rozpocznie się o g. 11.00, będzie doskonałą okazją do spotkania z ekspertami, badaczami oraz entuzjastami historii kobiet. Jednym z prelegentów będzie dr hab. Piotr Chomik, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej, który przedstawi możliwości wykorzystania kolekcji.

Kolekcja „Historia Kobiet” jest udostępniana w Podlaskiej Bibliotece Cyfrowej (https://pbc.biaman.pl/dlibra/collectiondescription/85). Tworzą ją dwie podkolekcje: „Otwarte centrum wiedzy o historii Polek” oraz „Polskie kobiety w tożsamości społecznej”. Ich celem jest upowszechnianie wiedzy o historii kobiet oraz promowanie badań w tym zakresie, a także ukazanie historii Polek i ich miejsca w tożsamości społecznej i pamięci zbiorowej.