Informacje dla czytelników Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku

Z usług Wypożyczalni Międzybibliotecznej mogą korzystać:

• pracownicy,
  • doktoranci i studenci Uniwersytetu w Białymstoku posiadający aktualne konto biblioteczne (tzn. ważną kartę biblioteczną lub aktywowaną elektroniczną legitymację doktorancką/studencką) w Wypożyczalni Biblioteki Uniwersyteckiej.

W ramach wypożyczeń międzybibliotecznych sprowadzane są:

• druki zwarte,
  • artykuły z czasopism,
  • mikrofilmy.

Zasady wypożyczeń:

• zamówienia są realizowane, jeśli danego tytułu nie ma w żadnej z bibliotek białostockich,
  • z wypożyczonych materiałów bibliotecznych czytelnik może korzystać wyłącznie w Czytelni Biblioteki Uniwersyteckiej,
  • termin zwrotu określa biblioteka wypożyczająca,
  • zamówienia należy wysyłać za pośrednictwem odpowiedniego formularza na adres: na adres: wmb[at]uwb.edu.pl.

Formularz zamówienia na książkę:
 Formularz MS WORD lub  Formularz PDF

Formularz zamówienia na artykuł:
 Formularz MS WORD lub  Formularz PDF

• w przypadku sprowadzenia książki lub mikrofilmu opłata manipulacyjna wynosi 7 zł,
  • opłata za list wartościowy według cennika Poczty Polskiej,
  • wykonanie skanu – wg cennika biblioteki realizującej zamówienie.
  • za wypożyczenie egzemplarza pobierana jest opłata w postaci minimum 1 vouchera IFLA (43,15 zł) plus opłata za przesyłkę (wg cennika Poczty Polskiej)
  • za skan do 15 kopii – 0,5 vouchera IFLA, powyżej 15 kopii – 1 voucher IFLA