Informacje dla bibliotek krajowych i zagranicznych

Biblioteka Uniwersytecka wypożycza własne zbiory bibliotekom zamiejscowym krajowym i zagranicznym na okres 1 miesiąca.

Wypożyczanie międzybiblioteczne nie obejmuje:

• druków wydanych do 1951 r.,
  • dzieł rzadkich, kosztownych,
  • gazet, czasopism (przesyłane są skany),
  • słowników, encyklopedii, bibliografii, druków polskich wydanych za granicą,
  • wydawnictw albumowych,
  • wydawnictw posiadanych w jednym egzemplarzu,
  • wydawnictw niezbędnych do realizacji procesu dydaktycznego UwB.

Zamówienia można składać mailowo na adres wmb[at]uwb.edu.pl.

Wypożyczone materiały należy odesłać przesyłką poleconą lub wartościową