Tydzień Otwartej Nauki 2020 Otwarty Uniwersytet

2020.jpg

W dniach 19-25 października 2020 r. odbędzie się Tydzień Otwartego Nauki, który w tym roku organizowany jest pod hasłem Otwieraj z sensem: działaj, by wyrównywać szanse i zapobiegać wykluczeniu. Temat przewodni tegorocznych obchodów został zaproponowany przez organizację SPARC, organizatora światowych obchodów tygodnia. Jest wynikiem dyskusji na temat otwartości jako narzędzia do budowania bardziej sprawiedliwych systemów wymiany wiedzy. W tym czasie w całej Polsce i na świecie są organizowane różne wydarzenia promujące otwarty dostęp do wiedzy.

W tym roku Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia po raz ósmy bierze udział w obchodach Open Access Week. Ze względu na naszą sytuację lokalową oraz sytuację epidemiologiczną zdecydowaliśmy się świętować online. W związku z tym została zaplanowała kampania informacyjna na Facebooku Biblioteki Uniwersyteckiej pt. Otwarty Uniwersytet. Czytaj, zrozum, wykorzystaj. Wydarzenie będzie promować różne aspekty Otwartej Nauki. Codziennie, przez cały tydzień, będą zamieszczane posty kierujące do aktualnych tematów w ramach otwartej komunikacji naukowej, ilustrowane interesującą grafiką. Poruszymy w nich kwestie otwartości w kontekście ostatnich działań Narodowego Centrum Nauki.

Zapraszamy.