I Ogólnopolska Konferencja Naukowa

"Kultura organizacyjna w bibliotece"

Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia

w Białymstoku 4-6 czerwca 2007

I Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Kultura organizacyjna w bibliotece" Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku 4-6 czerwca 2007

Sesja I

1. Dr Katarzyna Materska, Kultura informacyjna w organizacji opartej na wiedzy.
  2. Mgr Bożena Jaskowska, Jak badać kulturę organizacyjn± w bibliotece akademickiej?
  3. Mgr inż. Grażyna Piotrowicz, Kultura organizacyjna jako zasób strategiczny współczesnej biblioteki akademickiej.
  4. Dr Beata Żołędowska-Król, Luka wizerunkowa a analiza satysfakcji pracowników biblioteki.
  5. Mgr Alicja Portacha, Kultura organizacyjna w warunkach standaryzacji.
  6. Mgr Damian Wojciński, Czy istnieje idealna kultura organizacyjna dla bibliotek akademickich?
  7. Mgr Joanna Sobielga, Kultura organizacyjna biblioteki akademickiej widziana z prakseologicznej perspektywy.

Sesja II

1. Mgr Marzenna Cupa, Funkcja kultury organizacyjnej w bibliotece - opinie czytelników.
  2. Mgr Magdalena Karciarz, Miejsce w szeregu. O wartościach etycznych w kulturze organizacyjnej.
  3. Mgr Elżbieta Kierejczuk, Kultura organizacyjna jako niematerialny zasób biblioteki.
  4. Mgr inż. Andrzej Koziara, Ochrona danych osobowych w bibliotekach - aspekty prawne, organizacyjne i techniczne w modelu liczenia kosztów TCO.
  5. Dr Zdzisław Gębołyś, Zespołowa organizacja pracy jako wyznacznik nowoczesnej kultury organizacyjnej bibliotek na przykładzie bibliotek niemieckich.
  6. Mgr Joanna Putko, Znaczenie kultury organizacyjnej w kształtowaniu wizerunku biblioteki akademickiej jako organizacji uczącej się.

Sesja III

1. Mgr Hanna Andruszko, Hymn o perle, czyli zarządzanie talentami w bibliotece.
  2. Mgr Jadwiga Kotulska, Rola liderów w kształtowaniu kultury organizacyjnej biblioteki akademickiej.
  3. Dr Joanna Kamińska, Wpływ stylu kierowania na kulturę organizacyjn± biblioteki.
  4. Mgr Dorota Otwinowska, Zarządzanie kompetencjami zawodowymi jako czynnik kształtujący kulturę organizacyjną w bibliotekach.
  5. Dr Maja Wojciechowska, Kultura organizacyjna jako przedmiot zarządzania niematerialnymi wartościami organizacyjnymi biblioteki.
  6. Mgr Gabriela Meinardi, Jak kultura organizacyjna ułatwia proces komunikacji z użytkownikiem w bibliotece instytutowej?
  7. Mgr Anna Sobiech, Rola kultury organizacyjnej w motywowaniu pracowników biblioteki.

Sesja IV

1. Mgr Piotr Marcinkowski, Płeć a struktura kierownicza w bibliotekach akademickich.
  2. Mgr Małgorzata ¦wirad, Identyfikacja specyficznych cech kultury organizacyjnej grupy pracowników biblioteki.
  3. Dr Henryk Hollender, Etnograf w bibliotece.
  4. Mgr Teresa Koniaszewska, mgr Jadwiga Wojtczak, Satysfakcja z pracy a zakres obowiązków pracownika biblioteki naukowej.
  5. Mgr Agnieszka Liszka, "Być czy mieć" - wpływ kultury organizacyjnej na satysfakcję zawodową i warunki pracy młodszych bibliotekarzy.
  6. Mgr Anna Konieczko, mgr Małgorzata Kwiatkowska, Rola kultury organizacyjnej w zarządzaniu personelem Biblioteki Głównej Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach.
  7. Dr Jolanta Przyłuska, Zmiany wizerunku specjalistycznej biblioteki medycznej jako element kultury organizacyjnej.

Sesja V

1. Dr Artur Jazdon, O tworzeniu kultury organizacyjnej biblioteki jako środowiska pracowników wiedzy.
  2. Dr Stefan Kubów, Rola menedżera w tworzeniu klimatu organizacyjnego biblioteki.
  3. Mgr Anna Sokołowksa-Gogut, mgr Teresa Wildhardt, Wpływ kultury organizacyjnej na zarządzanie zmianami w bibliotece akademickiej.

Sesja VI

1. Mgr Agnieszka Bogusz, Image nowo powstającej biblioteki w oparciu o kulturę organizacyjną na przykładzie Biblioteki Politechniki Krakowskiej.
  2. Dr Danuta Patkaniowska, Kultura organizacyjna w Bibliotece Jagiellońskiej, na przykładzie Oddziału Opracowania Przedmiotowego Zbiorów Nowych.
  3. Mgr Teresa Kułak, dr Aldona Glińska-Neweś, Kreowanie innowacyjnej kultury organizacyjnej w bibliotece. Na przykładzie biblioteki WNEiZ UMK.
  4. Mgr Grażyna Charytoniuk-Michiej, Kultura organizacyjna w bibliotece szkolnej (na podstawie wybranych bibliotek szkół w Białymstoku).

Sesja VII

1. Dr hab. Radosław Gaziński, mgr inż. Mirosława Różycka, Adaptacja obiektów historycznych na potrzeby biblioteki naukowej na przykładzie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego. Organizacja przestrzeni bibliotecznej.
  2. Mgr Marcin Pędich, Biblioteka w pięciu wymiarach - budownictwo biblioteczne w kontekście wymiarów kultury według Geerta Hofstedego.
  3. Mgr Maria Pawłowska, Wpływ architektury i aranżacji przestrzennej biblioteki na jej kulturę organizacyjną.
  4. Mgr inż. Lidia Szczygłowska, Nowa biblioteka - nowa przestrzeń - nowe możliwo¶ci - nowe wyzwania.

Lista uczestnikĂłw
(według kolejno¶ci zgłoszenia)

W zwi±zku z wyczerpaniem limitu miejsc zamykamy listę uczestników konferencji.

1. Stefan Kubów, Biblioteka Dolno¶l±skiej Szkoły Wyższej Edukacji Towarzystwa Wiedzy Powszechnej we Wrocławiu
  2. Piotr Marcinkowski, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu
  3. Danuta Patkaniowska, Biblioteka Jagiellońska w Krakowie
  4. Henryk Hollender, Biblioteka Główna Politechniki Lubelskiej