Dzień Otwarty w Bibliotece Głównej

24.04.2024

Bywacie często w Bibliotece Głównej i zawsze chcieliście zobaczyć, jak wyglądają strefy zwykle niedostępne? A może jeszcze nie byliście w Bibliotece i myślicie, że nie ma w niej nic ciekawego? W takim razie ten dzień jest właśnie dla Was! Zapraszamy serdecznie na Dzień Otwarty w Bibliotece Głównej, który odbędzie się 9 maja 2024 roku w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Hasło przewodnie tegorocznego Tygodnia Bibliotek wydarzenia brzmi „Biblioteka – miejsce na czasie" i właśnie tak chcemy przedstawić wszystkim naszą Bibliotekę.

Przez cały dzień, od 9.00 do 17.00 wszystkie agendy Biblioteki Głównej będą otwarte. Każdy, kto tego dnia dotrze do nas, będzie mógł odwiedzić bibliotekarzy w miejscu ich pracy, porozmawiać, zadać pytania i poznać różnorodność zasobów oraz oferowanych usług. Przez cały dzień Redakcja Repozytorium Uniwersytetu w Białymstoku zaprasza na indywidualne konsultacje i rozmowy na temat funkcjonowania Repozytorium, możliwości deponowania publikacji naukowych lub otwartych danych badawczych. Warto także zajrzeć do Oddziału Informacji Naukowej, którego pracownice chętnie pomogą w poznawaniu tajników Multiwyszukiwarki EDS.

W tym czasie proponujemy także dodatkowe atrakcje:

• 12.00, 14.00 i 16.00 – zwiedzanie całego gmachu Biblioteki z przewodnikiem, w tym oglądanie wystawy fotograficznej poświęconą budowie oraz przeprowadzce do nowego gmachu Biblioteki Głównej.
  • 13.00 – wykład dr. hab. Artura Pasko, prof. UwB, zatytułowany „Dzieje nowożytnego ruchu olimpijskiego” (sala konferencyjna, I piętro). Wykład towarzyszy wystawie „Olimpizm na pocztówkach”, którą można oglądać do 19 maja w holu Biblioteki Głównej.
  • 15.00 - prezentacja i opowieść o zbiorach specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej, którą poprowadzi mgr Wiesław Wróbel (sala konferencyjna, I piętro).

Odwiedzenie Biblioteki tego dnia warto połączyć z uczestnictwem w Uniwersaliach, które zaczynają się o godzinie 16.00 na Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku.