Debata europejska "Przystanek Europa 2024”

Data: 05.04.2024
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia

Centrum Dokumentacji Europejskiej Białystok, wraz z Biblioteką Uniwersytecką im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku, mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych, w tym studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, na pierwszą debatę z cyklu „Przystanek Europa 2024”. Odbędzie się ona 5 kwietnia o g. 11.00 w Sali konferencyjnej Biblioteki Głównej (ul. Ciołkowskiego 1R, Kampus UwB).

Spotkanie w ramach projektu „Przystanek Europa 2024” ma na celu stworzenie przestrzeni do refleksji i dyskusji na temat priorytetów politycznych UE oraz promocji korzystania z jej programów i sieci informacyjnych.

W trakcie debaty eksperci z grona Team Europe: dr Andrzej Dumała z Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS) oraz dr Filip Tereszkiewicz z Uniwersytetu Opolskiego (UO), poruszą temat obecności Polski w Unii Europejskiej na przestrzeni 20 lat jej członkostwa.

Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez formularz online: https://www.umcs.pl/pl/enqForm,przystanek-europa-2024-polska-w-ue-2004-2024-05-04-2024-r-bialystok-,1791.html

Link będzie aktywny do 2.04.2024 r.

W razie pytań związanych z rejestracją prosimy o kontakt – numer telefonu: 85 738 85 32 (w godzinach 11:00-14:00), adres mailowy: cde@uwb.edu.pl.
Istnieje możliwość zapisów tuż przed samym wydarzeniem na przygotowanych formularzach w wersji papierowej.

*Wydarzenie stanowi część obchodów związanych z 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

*Projekt „Przystanek Europa 2024” jako element wzmacniający edukację obywatelską realizowany jest we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce i łączy sieci informacyjne KE, tj. Centra Dokumentacji Europejskiej z sieciami grupy ekspertów Team Europe Direct.

*W Polsce debaty w ramach projektu odbędą się w następujących miejscowościach: Białystok, Wrocław, Katowice, Olsztyn, Lublin, Zamość, Poznań.

Harmonogram debat europejskich dostępny jest pod adresem: https://www.umcs.pl/pl/przystanek-europa-2024,29238.htm

Więcej informacji dot. projektu: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,27726,sukces-centrum-dokumentacji-europejskiej-umcs-ism-umcs-,145754.chtm