Nauki Humanistyczne i społeczne

BazHum

Narzędzie ułatwiające szerokiej grupie odbiorców korzystanie z dorobku wielu dyscyplin polskich nauk humanistycznych. Korzystanie z bazy nie wymaga logowania i jest całkowicie bezpłatne. Artykuły umieszczane są w bazie na podstawie licencji niewyłącznych.

CEJSH The Central European Journal Of Social Sciences And Humanities

CEJSH publikuje angielskie streszczenia artykułów i recenzji, które pojawiły się głównie w językach narodowych: w języku czeskim, węgierskim, polskim, słowackim oraz w innych czasopismach naukowych regionu poświęconych naukom społecznym i humanistycznym.

DIR - Zasoby polskie

Naukowa Biblioteka Cyfrowa zawierająca książki z zakresu humanistyki i nauk społecznych zdigitalizowane w roku 2007.

Otwórz książkę

Cyfrowa kolekcja współczesnych książek naukowych, udostępnionych przez autorów - polskich naukowców. Zawiera kilkadziesiąt książek z zakresu historii, kulturoznawstwa, socjologii i zarządzania. Wszystkie książki z kolekcji są dostępne w postaci skanów (które można powiększać i przeszukiwać), wersji tekstowych oraz PDF-ów dostępnych do ściągnięcia.