Ogólnopolska konferencja naukowa „Biblioteka [w] transformacji: rola oprogramowania w transformacji bibliotek, archiwów i muzeów"

Data: 29.02 - 01.03.2024
Miejsce wydarzenia: Blue&Green Hotel MediSPA&fit
Godzina: 00:00 - 00:00
Przejdź do kalendarza Zapisz w kalendarzu Zapisz w kalendarzu Google pokaż na mapie

W dniach 29-lutego–1 marca 2024 r. w Kołobrzegu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Biblioteka [w] transformacji: rola oprogramowania w transformacji bibliotek, archiwów i muzeów”. Jej organizatorem jest Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia, natomiast partnerem – American Systems Sp z o. o.

Konferencja jest kontynuacją spotkania bibliotekarzy, które odbyło się w Białymstoku we wrześniu. Ma na celu rozwinięcie tematu transformacji bibliotek pod kątem wdrażania nowych technologii. Omawiane będą strategie cyfrowego udostępniania zasobów, narzędzia wspierające otwarty dostęp oraz innowacje w zakresie udostępniania zbiorów bibliotecznych online. Spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń związanych z dostosowywaniem bibliotek do stale zmieniających się potrzeb użytkowników. W dyskusjach zamierzamy skupić się na aspektach technologicznych, takich jak wybór, wdrożenie i utrzymanie oprogramowania, jak i na kwestiach organizacyjnych związanych z adaptacją nowych technologii.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, w szczególności dyrektorów bibliotek, archiwów, bibliotekarzy systemowych, pracowników Centrów Kompetencji Cyfrowych na uczelniach wyższych.
Rejestracja trwa do 16 lutego 2024 r.

Więcej informacji: