Spotkania z Nauką w Bibliotece Uniwersyteckiej

08.03.2024
Data: 15.03.2024
Miejsce wydarzenia: Biblioteka Uniwersytecka im. Jerzego Giedroycia

W dniach 14-16 marca już po raz ósmy w Kampusie Uniwersytetu w Białymstoku odbędą się Spotkania z Nauką, będące doskonałą promocją nauk ścisłych, przyrodniczych czy społecznych. Oczywiście i w tym roku wśród organizatorów wydarzeń nie mogło zabraknąć Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia.

15 marca (piątek) o g. 10.00 w sali konferencyjnej Biblioteki Głównej (ul. Ciołkowskiego 1R, I piętro) odbędą się warsztaty pt. „Czy można przekształcić krzyż grecki w kwadrat?”. Poprowadzi je dr Anna Rybak z Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na Wydziale Matematyki UwB, autorka (wraz z dr Justyną Makowską) książki „Kreatywne kształcenie matematyczne. W czasie spotkania będzie możliwość zakupienia powyższej publikacji. Limit miejsc dla uczniów został już wyczerpany, ale zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu również nauczycieli matematyki. Zainteresowanych pedagogów prosimy o zgłoszenie udziału na adres: h.kosciuch@uwb.edu.pl.

Druga propozycja to „Warsztaty bookfolding art”, zaplanowane na 16 marca (sobota). Odbędą się one w g. 10.00-14.00 w Bibliotece Chemicznej, a poprowadzi je mgr Monika Dziejma, której artykuł o „rzeźbieniu w książkach” wciąż bije rekordy popularności na bibliotecznym blogu.

Szczegóły tych i pozostałych wydarzeń odbywających się w ramach Spotkań z Nauką można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy.